اخبار,دادگاه بابک زنجانی,هواپیمای بابک زنجانی


اخبار اقتصادی - تاجیکستان در انتظار نتیجه دادگاه بابک زنجانی

خبر بازداشت بابک زنجانی میلیاردر ایرانی که ده ها میلیون دلارش در چرخه اقتصاد تاجیکستان در جریان بوده است، این روزها این سوال را در میان اذهان تاجیکان بوجود آورده است،که سرنوشت داراییها و شرکت هایش در این کشور به کجا خواهد انجامید؟

به گزارش ایرنا، بابک زنجانی در 10 سال اخیر به یکی از سرمایه گذاران مطرح در تاجیکستان تبدیل شده است بطوری که رسانه های تاجیکی نوشتند که وی بنیانگذار شرکت های گسترده ای در این کشور است.

بر اساس مشاهده خبرنگار ایرنا و همچنین گزارش های برخی رسانه ها برخی طرح های مربوط به بابک زنجانی از سرمایه گذاران مطرح تاجیکستان، در شهر دوشنبه طی دو روز گذشته به حالت رکود در آمده است.

در پایانه مسافربری بین المللی دوشنبه موسوم به ˈآسیا اکسپرسˈ طی دو روز گذشته تحرکی از تاکسی ها یا اتوبوس های معروف این شرکت به چشم نمی خورد.

این پایانه توسط بابک زنجانی در فروردین سال جاری با حضور امامعلی رحمان رییس جمهوری تاجیکستان به بهره برداری رسید.

عملیات اجرایی ساختمان بزرگترین فروشگاه مربوط به بابک زنجانی در شهر دوشنبه نیز متوقف شده است.

با این وجود ˈدلیر عبداللهˈ یکی از افرادی که در شرکت های زنجانی مسوولیت دارد، توقف طرح های زنجانی را مربوط به بازداشت وی نمی داند و می گوید به خاطر تعطیلات سال نو و برخی مسائل درون سازمانی این شرکت ها به صورت موقت تعطیل شده است.

در تاجیکستان مقامات دولتی تاجیکستان تاکنون در مورد بازداشت بابک زنجانی اظهار نظر نکرده اند اما به گفته تحلیلگران ، مقامات کشورمنتظر اعلام صدور حکم دادگاه ایران در باره زنجانی هستند تا آن موقع در مورد شرکت ها، طرح ها و سرمایه های زنجانی اظهار نظر کنند و یا تصمیمی بگیرند.

رسانه های تاجیکستان، زنجانی را از سهامداران عمده شرکت بزرگ اقتصادی ˈکانت - گرپ تاجیکستانˈ می دانند که شرکت های بسیاری از جمله ˈکنت تعمناتˈ ،ˈکنت - ترستˈ، ˈ آسیا اکسپرس ایر لاین ˈ و ˈکنت ساختمانˈ را در زیرمجموعه خود دارد.

بانک ملی تاجیکستان دو روز پیش به رسانه های محلی اعلام کرد که هیچ گونه ارتباطی با بابک زنجانی، میلیاردر ایرانی، نداشته است.

عبدالغفار قربان اف، مسوول دفتر مطبوعاتی بانک ملی تاجیکستان در آخرین روز سال 2013 در گفت وگو با خبرنگاران گفت، سندی که برای نشان دادن ارتباط میان میلیاردر ایرانی و بانک مذکور توسط زنجانی به پارلمان ایران ارائه شده، جعلی است.

هفته گذشته از طریق برخی رسانه ها اعلام شد که بابک زنجانی بدهی بیش از دو میلیارد دلاری خود به وزارت نفت ایران را از طریق بانک ملی تاجیکستان پرداخت کرده است.

رسانه های تاجیکستان همچنین به نقل از بابک زنجانی نوشته اند که وی دارای بیش از 70 شرکت ،از جمله شرکت هولدینگ توسعه سورینت قشم، ˈاولین بانک سرمایه گذاری اسلامیˈ(First Islamic Investment Bank) در مالزی، سهامدار شرکت هواپیمایی انور ترکیه، مؤسسه مالی اعتباری در امارات و بانک ارزش تاجیکستان است.

او همچنین شرکت هایی در دبی، ترکیه و تاجیکستان دارد.

 

-----------------------

 

هواپیماهای بابک زنجانی پرواز می‌کنند

مدیرکل عتبات عالیات سازمان حج و زیارت درباره اخباربرخی رسانه ها مبنی بر لغو پروازهواپیمایی قشم متعلق به بابک زنجانی اعلام کرد که این پرواز ها انجام خواهد شد.

پرواز های هواپیمایی قشم فردا (جمعه) زائران ایرانی را به ایران منتقل خواهد کرد.

محسن نظافتی روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: قرار بود این پرواز توسط شرکت هواپیمایی ایران ایر انجام شود و مقصد آن شهرستان ساری بود که هواپیمایی یاد شده شش روز پیش اعلام کرد نمی تواند به دلیل برخی مشکلات فنی این پرواز را انجام دهد.

این مقام مسئول در سازمان حج و زیارت ادامه داد: بلافاصله بعد از اعلام هواپیمایی ایران ایر، با دو شرکت هواپیمایی ماهان و قشم که پروازهای عتبات را انجام می دهند وارد مذاکره شدیم و در نهایت هواپیمایی قشم اعلام کرد جدول برنامه ریزی این شرکت به گونه ای است که می تواند این پرواز را روز جمعه (فردا) 13 دی ماه انجام دهد.

نظافتی توضیح داد: البته باند فرودگاه ساری نیز مشکلاتی دارد و هواپیماهای پهن پیکر نمی توانند در این باند فرود بیایند.

مدیرکل عتبات عالیات سازمان حج و زیارت گفت: بلافاصله بعد از تغییر شرکت هواپیمایی، مدیران و روحانیون کاروان های ایرانی حاضر در کاظمین و کاروان هایی که قراربود امروز ازساری به مقصد کاظمین پرواز کنند را در جریان گذاشتیم و قرار شد زائران ایرانی حاضر در کاظمین یک روز بیشتر با هزینه سازمان حج و زیارت اقامت کنند.

نظافتی اظهارداشت: بنابراین پرواز بازگشت زائران ایرانی حاضر درکاظمین، فردا ( جمعه) انجام می شود و مشکلی وجود ندارد.

برخی رسانه ها امروز ( پنجشنبه) از لغو پرواز هواپیمایی قشم در کاظمین و بلاتکلیفی 300 زائر ایرانی خبر داده بودند.
اخبار اقتصادی -  ایرنا

 رپورتاژ
رفع جای جوش صورت با سابسیژن
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
چگونه راننده دینگ شویم؟
روغن خراطین اصل
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
اهواز چت
انجام پایان نامه مدیریت
فروشگاه اسباب بازی بازیجو
نمایندگی برندها در ایران
نحوه کاشت ابرو و مزایای آن
سامانه جامع مشاغل شهرری
برگزاری دوره های آموزشی حرفه ای توسط رایتک
تومور اربیت ، علائم ، درمان و جراحی آن ها
قیمت لپ تاپ | قیمت تبلت | قیمت قطعات کامپیوتر
بزرگترین شرکت باربری در استان تهران

لینک های مفید
افزایش فالوور اینستاگرام | آموزش مجازی | جوش فلزات | تجهیزات تالار | کاغذ دیواری | کاغذ دیواری | فلزیاب |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.