تاريخ : | | نویسنده : apedia

 

سفیر ایران خطاب به کره جنوبی

 

حاکمیت این کشور احترام می گذارد و دخالتی در روابط سئول با دیگر کشورها از جمله با واشنگتن نمی کند ... اگر کره جنوبی یا دیگر کشورها بخواهند ایران را تحریم کنند در واقع با این کار خود را تحریم می کنند .

محمد رضا بختیاری سفیر ایران در کره جنوبی اعلام کرد که دولت سئول نباید تعهدی نسبت به اعمال تحریم های جدید علیه ایران احساس کند.


به گزارش عصر ایران بختیاری در مصاحبه با خبرگزاری رسمی " یونهاپ " کره با اشاره به این موضوع گفت : " کره جنوبی نباید این احساس را داشته باشد که حتما به درخواست آمریکا، تحریم هایی جداگانه علیه ایران به مورد اجرا بگذارد "


سفیر ایران در کره افزود : " آنها (دولت کره جنوبی ) مجبور نیستند بنا به فشار یا در خواست یک کشور ثالث تحریم هایی بیشتر و یکجانبه را علیه یک کشور عضو سازمان ملل متحد به مورد اجرا بگذارند ".


بختیاری با اشاره به اینکه ایران و کره جنوبی سال آینده پنجاهمین سالگرد برقراری روابط دیپلماتیک خود را جشن خواهند گرفت؛ افزود: ایران به تصمیمات دولت کره و حاکمیت این کشور احترام می گذارد و دخالتی در روابط سئول با دیگر کشورها از جمله با واشنگتن نمی کند.


سفیر ایران در سئول گفت که اگر کره جنوبی یا دیگر کشورها بخواهند ایران را مورد تحریم قرار دهند ، در واقع با این کار خود را تحریم می کنند .


بختیاری در عین حال خاطر نشان کرد که اگر کشوری بخواهد ایران را مورد تحریم قرار دهد جمهوری اسلامی ایران بیکار نخواهد نشست.

وی گفت: اگر شما بخواهید در رابطه با ایران عقب بنشینید ایران هیچ گاه به سمت شما پا پیش نخواهد گذاشت.


بختیاری با تکذیب هر گونه رابطه اتمی بین ایران و کره شمالی گفت که به زودی با مقامات کره جنوبی از جمله با وزیر اقتصاد این کشور دیدار خواهد کرد و ابراز امیدواری کرد که مقامات کره در رابطه با ایران به طور صحیح و با عقلانیت تصمیم بگیرند.


وی همچنین با رد هر گونه اقدام غیر قانونی از سوی شعبه بانک ملت ایران در سئول گفت که این بانک نیز همانند همه بانک های خارجی در چارچوب قوانین داخلی کره جنوبی و به طور قانونی فعالیت می کند و تعطیل کردن و محدود کردن این بانک در کره بیشتر به تجار کره ای آسیب خواهد زد.


اخیرا رابرت آینهورن معاون وزارت امور خارجه آمریکا در امور خلع سلاح هسته ای در سفری به کره جنوبی از مقامات این کشور خواسته بود تا با پیروی از آمریکا، اتحادیه اروپا و دیگر متحدان واشنگتن علاوه بر اجرای کامل قطعنامه های تحریمی شورای امنیت علیه ایران، تحریم هایی جداگانه و یکجانبه را نیز علیه تهران به مورد اجرا بگذارند .


مقامات کره جنوبی از این نگرانند که هر گونه تحریم یکجانبه علیه ایران بر روابط تجاری این کشور با ایران به شدت آسیب خواهد زد .


ایران و کره جنوبی هم اکنون سالانه بیش از 10 میلیارد دلار روابط تجاری دارند که از این میزان 4 میلیارد دلار صادرات کالاهای کره ای به بازار ایران و 6 میلیارد دلارهم صادرات سالانه نفت و گاز ایران به کره می باشد....منبع/ عصر ایرانرپورتاژ
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
جشن عروسی
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
رفع جای جوش صورت با سابسیژن
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
چگونه راننده دینگ شویم؟
روغن خراطین اصل
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
اهواز چت
انجام پایان نامه مدیریت
فروشگاه اسباب بازی بازیجو
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
افزایش فالوور اینستاگرام | آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول | فلزیاب |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.