فارس: وزير علوم گفت: در مورد موضوع دانشگاه زنجان اين فرض وجود دارد كه اين جريانات مي‌تواند توطئه باشد.
   
محمد مهدي زاهدي در يك نشيت خبري در پاسخ به سوال خبرنگاري مبني بر اين‌كه موضع وزارت علوم در مورد جريان اخير دانشگاه زنجان تدافعي بوده است، گفت:‌ من قبلا نيز اعلام كردم كه در مقابل دو مسئله مالي و اخلاقي تحت هيچ شرايطي كوتاه نمي‌آيم و با آن به شدت و قاطعانه برخورد مي‌كنم.

وي ادامه گفت: من در مصاحبه قبلي نيز اعلام كرده بودم كه وزارت علوم با متخلفين مسائل مالي و اخلاقي به طور قاطع برخورد مي‌كند.
 
وزير علوم خاطرنشان كرد: وجود يك دانشجوي دختر بدون روسري در يك فيلم، دليل بر جرم نيست و انتشار اين فليم خود خلاف شرع است.

وي گفت: سال گذشته شخصي كه در دانشگاه تهران تدريس مي‌كرد، در كلاس درس مقنعه دانشجويي را بالا مي‌زند و خيلي از رسانه‌ها نه تنها موضع‌گيري نكردند بلكه به قاطعيت وزارت علوم در برخورد با اين فرد، انتقادات فرواني كردند و اين نقد از سوي افرادي بود كه هم اكنون نيز وزارت علوم را مورد نقد قرار مي‌دهند و به نظر مي‌رسد كه برخي از رسانه‌ها مسائل را آن طور كه خود مي‌خواهند تفسير مي‌كنند.

زاهدي اضافه كرد: ما در وزارت علوم به محض اين‌كه متوجه شويم كسي در دو حوزه مالي و اخلاقي مرتكب جرمي شده، جدا از مسائل سياسي، باندي و جناحي، قاطعانه با متخلف برخورد مي‌كنيم. به طوري كه در دانشگاه يزد فردي مجرم شناخته شده بود و بعد از بركناري با شكايت به ديوان عدالت اداري برگشت به كار شده بود.

وي ادامه داد:‌ من به رئيس دانشگاه يزد اعلام كردم كه اجازه دوباره به كار اين فرد را ندهد، اين فرد به دادگاه شكايت كرد و دادگاه نيز به رئيس دانشگاه گفته بود در صورتي كه با كار دوباره اين فرد مخالفت كند بايد از دانشگاه برود. من به اين رئيس دانشگاه كه فردي انقلابي و جانباز بود گفتم در صورت اخراج نيز با ورود اين متخلف به دانشگاه مخالفت كند. در مورد اين موضوع نيز رسانه‌ها به حمايت از رئيس دانشگاه نپرداختند.

وي با تاكيد بر اين‌كه نبايد در برخورد با اين موضوعات سياسي عمل كرد، افزود: فرض محتملي نيز در مورد قضيه دانشگاه زنجان وجود دارد كه اين موضوع مي‌تواند توطئه‌اي بر عليه اين استاد باشد و هم اكنون دادستاني در حال بررسي اين قضيه است.

در ادامه محمد باقر خرمشاد معاون فرهنگي وزارت علوم در خصوص موضوع اخير زنجان گفت: در مورد جريان قضيه زنجان خبري منعكس شد مبني بر قصد تعرض معاون فرهنگي دانشجويي دانشگاه زنجان به يك دانشجوي دختر.

وي تصريح كرد: در مورد اين قضيه دانشگاه و وزارت علوم مي‌توانست اين ماجرا را كاملا تكذيب كند و يا مي‌توانست خبر را قطعي و مسلم بداند و شديد‌ترين برخورد را با اين استاد انجام دهد اما حالت ديگري نيز وجود دارد كه خبر جدي گرفته شود و سلسله اقداماتي براي تحقيق درباره آن انجام شود.

خرمشاد گفت: وزارت علوم راه سوم را در نظر گرفت و در همان روز اول اين فرد از معاونت دانشجويي بركنار شد و مدير فرهنگي دانشگاه زنجان سرپرست معاونت شد. حكم هيئت علمي اين فرد نيز تا مشخص شدن اين ماجرا به حالت تعليق درآمد. كميته بررسي تخلفات اساتيد نيز براي بررسي جزئيات تشكيل شد.

وي ادامه داد: دادستاني نيز حساس شد و به عنوان مدعي العموم پرونده تشكيل داد و مثل هر پرونده ديگر دو طرف دارد كه دو طرف پرونده بايد اظهارات خود را بيان كنند و حتي افرادي كه فيلم را تهيه كردند نيز بايد حاضر شوند.

وي افزود: اين ماجرا از سوي وزارت علوم نه تائيد و نه تكذيب شده و بايد جدي گرفته شود.رپورتاژ
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
جشن عروسی
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
رفع جای جوش صورت با سابسیژن
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
چگونه راننده دینگ شویم؟
روغن خراطین اصل
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
اهواز چت
انجام پایان نامه مدیریت
فروشگاه اسباب بازی بازیجو
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
افزایش فالوور اینستاگرام | آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول | فلزیاب |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.